Dokuma Etiket İmalatı Yapan Firma | +90 532 571 23 84

Truva EtiketDokuma Etiket, yıkama talimatı etiket, ribon etiket, akmaz etiket, karton etiket, barkod sticker, silikon etiket, patch etiket, şerit etiket, dokuma etiket, serigraf baskı etiket, kanvas etiket, kauçuk etiket, aydınger etiket, yapışkanlı dokuma etiket ve reflektör baskı etiket imalatı yapmaktadır.

Dokuma Etiket Nedir?

Yıkama Talimatı(Akmaz) | Barkod Sticker | Silikon Etiket

Dokuma etiket, ürün tanıtımını yapmak için reklam amaçlı olarak birçok alanda kullanılmaktadır. Daha çok tekstil sektöründe kullanılmasına rağmen dokuma etiketi tekstil etiketi olarak isimlendirmek de doğru değildir. Birçok farklı sektörde kullanılmaktadır. Markanızın ürün üzerindeki kalıcı değeri ve ürüne güzellik katması açısından oldukça önemlidir. Dokuma etiket üretim şekillerine ve kalite çeşitlerine göre atkı saten, saten ve tafta olarak isimlendirilir. Ürününe kalite anlamında güvenen ve markasının prestijine önem veren her firma için dokuma etiket vazgeçilmez bir reklam ürünüdür. Zira dokuma etiket kalıcıdır ve diğer birçok aksesuarın tersine ürün yaşadıkça ürünle birlikte olmaya ve markayı tanıtmaya devam etmektedir. Üzerinde firma adı, model, beden ve yıkama talimatı gibi bilgiler bulunduran, ürün reklamı yapmak için nerdeyse tüm tekstil ürünlerinde kullanılan dokuma etiket, giysilerde marka tanıtımının yanı sıra ürün dekorasyonu için de oldukça önemli bir yere sahiptirler. Ürünün kalitesinin ön plana çıkarılması açısından dokuma etiketin önemi de oldukça büyüktür. Ürün kalitesinin ön plana çıkması ise markanın farklılaştırılması, verimli, mükemmel bir şekilde vurgulanması büyük önem taşımaktadır.

Dokuma Etiket Çeşitleri

Dokuma etiket kumaş çeşitleri; Tafta dokuma, atkı saten dokuma, pamuklu dokuma

Dokuma etiket Kesim ve katlama çeşitleri; soğuk kesim, sıcak kesim, kenar katlama, ortadan katlama, kelebek katlama, ultrasonik kenar kesim, torba kesim, lazer kesim

Dokuma etiket türleri; marka etiketi, yıkama talimatı etiketi, cep bayrak etiketi, süs etiketi, karışım etiketi, patch etiket, yapışkanlı dokuma etiket, şerit etiket

Saten Dokuma Etiket

Saten dokuma etiket, parlak ve düz bir zemine sahip olan bir etiket türüdür. Yapısındaki yumuşaklık ve parlak görünümü sayesinde oldukça dikkat çeken saten dokuma etiket, ürününe kalite anlamında güvenen şirketlerin tercihi olmuştur.

Kenar Örgülü Dokuma Etiket

Çoğu kullanıcı, kıyafetin etiketinin kaşındırıcı ya da rahatsız edici olduğunu düşünebilir ve hatta bu etiketleri keserler. Bunun önüne geçmek markalar için önemlidir çünkü etiket, artık ürününüzün tamamlayıcı bir parçası olmuştur ve bu etiket sayesinde kullanıcılar markanızın ismini aklından hiç çıkarmazlar.

Kenar örgülü dokuma etiket, dokuma işlemi sırasında kenarlarının örülmesi ile bilinmektedir. Bu etiket sayesinde etiketin verdiği rahatsızlıktan kurtulmak mümkün oluyor. Kenar örgü etiketler en fazla hazır giyimde kullanılmaktadır.

Dokuma Şerit Etiket

Dokuma şerit etiket hemen her endüstriyel sektörde ihtiyaç duyulan ürünlerdendir. Üretiminde; polyester, pamuk, naylon, poliproplen, kanvas vb. iplikleri kullanılmaktadır.

Şeritli dokuma etiketlerin çeşitli modelleri bulunmaktadır. Bunları şöyle sıralayabiliriz:

Balıksırtı dokuma şeritler

Biye dokuma şeritler

Saçaklı dokuma şeritler

Kanvas dokuma şeritler

Jakarlı dokuma şeritler

Baskılı dokuma şeritler

Fantezi dokuma şeritler

Simli dokuma şeritler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Hemen Arayın