Karton Etiketler;

Tekstil firmalarının etiket tercihleri arasında ilk sıralarda yer alan karton etiket modelleri tekstil ürünlerinde sıklıkla kullanılıyor.Beden bilgileri, marka bilgileri, kumaş türü hakkında bilgiler, yıkama özellikleri ve kullanma talimatları gibi bilgilerin yer aldığı karton etiket modelleri ürünlerin üzerine ip, kurdele ya da plastik sicimle eklenebildiğinden ürünler üzerindeki deformasyonu en aza indirmesi yönüyle sıklıkla tercih edilmektedir.

Yıkama Talimatı(Akmaz) | Barkod Sticker | Silikon Etiket

Karton Etiketler

Pantolon grubu ürünlerde kemer yeri ya da düğmeye bağlanan, t-shirt ya da kazak gibi ürünlerde sırt etiketine eklenen karton etiket modellerinin boyutları da ihtiyaca yönelik olarak belirlenmektedir.

Birbirinden farklı birçok tasarım ve modelde üretilen karton etiket grupları içerisinde aynı zamanda kağıt seçimi de birbirinden farklı olarak yapılabilir. Kuşe kağıttan ince kartona, klasik karbon kartonlardan ince kartona kadar birçok farklı malzemeden üretilen karton etiket modelleri aynı zamanda tasarımları açısından da firmaların istek ve ihtiyaçları göz önünde bulundurularak üretilmektedir. Marka logosundan yazı şekli ve puntosuna kadar farklı seçimlerin yapıldığı kadron etiket modellerinin boyutları da üzerinde bulunması istenen bilgi yoğunluğuna göre düzenlenmektedir.